Okt 2, 2018 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiKamermūzikas dienas Pļaviņās 2018

Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2018

          28. septembrī Pļaviņu novada kultūras centrā ar ansambļa  “Brokastis četratā” koncertprogrammu “Brīvdienu mūzika Pļaviņās” tika atklātas nu jau sestās Kamermūzikas dienas Pļaviņās. Papildus ikdienas darbam Latvijas Nacionālajā Simfoniskajā Orķestrī, “Sinfonietta Rīga”, mūzikas skolās un augstskolās, ansambļa mūziķi – flautists Andis Klučnieks, pianists Mārtiņš Zilberts, kontrabasists Jānis Stafeckis un situminstrumentu spēles meistars Aivars Krastiņš, izveidojuši muzikālo apvienību “Brokastis četratā”, kurā tiek atskaņoti klasiskās, laikmetīgās un džeza mūzikas skaņdarbu pārlikumi un oriģinālkompozīcijas.  Kopā muzicēts neskaitāmos koncertos un koncertturnejās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

        Muzikologs O. Silabriedis ir teicis “Brokastis četratā” ir ļoti talantīgu draugu un domubiedru apvienība, kas slavena ar mocartiski vieglu attieksmi pret skaņām un to salikumiem. Var teikt, ka grupas moto ir darīt prieku cilvēkiem tādā veidā, kas iepriecina arī pašus mūziķus. Trausla un izsmalcināta spēle, gaumīga jokošanās – skaņu silueti nevainojami profesionāli un izteiksmīgi kā labi tušas zīmējumi.”

      “Kamermūzikas dienas Pļaviņās” turpināsies 19. oktobrī ar reģiona mūzikas skolas audzēkņu festivālu “Muzicē  bērni!”

      Pļaviņu Mūzikas skolas pedagogu izstrādāto projektu “Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2018” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

Komentāri ir slēgti.