Okt 24, 2018 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiIzskanējis festivāls “Muzicē bērni!”

Izskanējis festivāls “Muzicē bērni!”

         19.oktobrī Pļaviņu novada kultūras centrā Kamermūzikas dienu ietvaros norisinājās ikgadējais festivāls “Muzicē bērni!”. Festivāla mērķis – sekmēt mūzikas skolu audzēkņu kolektīvās muzicēšanas prasmes. Festivālu vadīja vokālais pedagogs, etnomūziķis un postfolkloras grupas “Rikši” dalībnieks Ēriks Zeps. Ēriks pats savulaik ir mācījies mūzikas skolā un saprot kādas sajūtas un atbildība ir jaunajiem māksliniekiem uzstājoties koncertos.

         A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolu festivālā pārstāvēja jaunās pianistes Daniela Grugule un Kristiāna Podniece (pedagogs Antra Korņejeva). Duets kopā spēlē sesto gadu,  ir 6 starptautisko konkursu laureāts. Par izcilu sniegumu Rīgas jauno pianistu konkursā saņēmis Kultūras ministrijas apbalvojumu. Duets daudz koncertē, spēlējis laureātu koncertā Spīķeru koncertzālē. Spēlējot duetā, Daniela un Kristiāna ir kļuvušas par ļoti labām draudzenēm un arī brīvo laiku bieži pavada kopā. Meitenes vairākkārt piedalījušās  pianistes Agneses Egliņas meistarklasēs Madonā.

        Kokneses mūzikas skolu pārstāvēja saksofonistu ansamblis (pedagogs Z. Puķītis). Saksofonistu ansamblis  Kokneses Mūzikas skolā darbojas jau kopš 1991.gada. Šajā laikā šis jau ir 6. ansamblis. Jaunās saksofonistes strādā un uzstājas koncertos arī patstāvīgi ārpus stundām.

        Savukārt Pļaviņu Mūzikas skolu pārstāvēja vijolnieku ansamblis (pedagogs S.V. Kokamegi), 2. klavieru klases klavieru ansamblis Rinalds Striķis un Reinis Bērziņš (pedagogs S. Vilkaplātere), pūtēju orķestris un kameransamblis (pedagogs K. Strazdiņš). Kameransamblim, kurā muzicēja 6. klavieru klases audzēknis Linards Lukss, 3. trombona klases audzēknis Ivars Svars un 6. saksofona klases audzēknis Raivo Kaņepējs,  šī bija pirmā koncertpieredze. Koncerta noslēgumā koncerta dalībnieki izdejoja latvisko danču soļus un vienojās kopīgā dziesmā.

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

Komentāri ir slēgti.