Apr 26, 2019 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiProjektu konkursā iegūts finansējums Kamermūzikas dienu koncertam

Projektu konkursā iegūts finansējums Kamermūzikas dienu koncertam

        Piedaloties Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajā “Zemgales Kultūras programma 2019” projektu konkursā, finansiālu atbalstu (EUR 1050) guvis Mūzikas skolas pedagogu izstrādātais projekts “Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2019”.

           Projekta ietvaros šī gada 4.oktobrī Pļaviņās viesosies trio Art-i-Shock. Tā sastāvā muzicē – čelliste Guna Šnē, pianiste Agnese Egliņa un sitaminstrumentāliste Elīna Endzele. Muzikālo izglītības pamatu guvušas Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā, bet kopīgi pirmoreiz saspēlējušās tikai deviņus gadus pēc skolas beigšanas, un arī tad – teju nejauši, jo visas trīs bijušas nominētas Lielajai Mūzikas balvai par izcilu darbu ansamblī, un jau pēc pirmās uzstāšanās tapis skaidrs, ka ar to šis neapstāsies.

       A rt-i shock ir māksla un šoks, radošais šoks kā platforma jaunām idejām. Trio paspējis apgūt ne tikai Latvijas koncertzāles, bet koncertējis arī kaimiņvalstīs, šovasar dosies iekarot publikas sirdis uz Albāniju, nākamajā sezonā ieplānota tūre Norvēģijā, bet savu, kā pašas saka, Eiropas pielabināšanu, sākušas nekur citur kā kontinenta tālākajā punktā – Gibraltārā. Art-i Shock ir regulāras festivālu viešņas, tostarp jaunās mūzikas festivāls Arēna, festivāls Dominante, Liepājas Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls, Latviešu mūzikas svētki Madonā, Eiropas kamermūzikas festivāls un festivāls Eiropas Ziemassvētki, kā arī Sitaminstrumentu festivāls Ukmerģē, Lietuvā.

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

 

Komentāri ir slēgti.