Okt 28, 2019 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiIII Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss

III Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss

          Nedēļa, kad lielākā daļa bērnu baudīja rudens brīvdienas, bija piesātināts darba laiks 73 jaunajiem flautas spēles māksliniekiem un viņu pedagogiem, jo 24. oktobrī Ogres mūzikas skolā norisinājās III Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss “Sudraba flauta”.

      Konkursa mērķis bija attīstīt un pilnveidot Latvijas mūzikas skolu audzēkņu flautas spēles iemaņas un prasmes, sekmēt jauno flautistu interesi par mūziku un izpildītājmākslu, veicināt flautas spēles apmācības procesa kvalitāti.

         Pļaviņu Mūzikas skolu šoreiz pārstāvēja 5. flautas klases audzēkne Antra Čepule (koncertmeistare Sigita Vilkaplātere). Papildus spriedzi, kas piedaloties konkursos jau tāpat ir liela, deva starptautiskās žūrijas klātbūtne. Konkursu vērtēja – Carlo Jans (Luksemburga), Anete Toča (Latvija) un Vytenis Grustis (Lietuva). Antra tika novērtēta ar 18.67 punktiem (no 25 p.).

Konkursa dalībnieki sniedza augstas kvalitātes priekšnesumus un bija patīkami apzināties, ka flautas spēle Latvijā ir ļoti augstā līmenī.

       25. oktobrī norisinājās profesionālās kompetences pilnveides kursi ,,Daudzveidīgas mācību metodes darbā ar mūzikas skolu mācību programmas ,,Flautas spēle’’ audzēkņiem’’, kuru ietvaros lekcijas un meistarklases demonstrēja konkursa žūrija. Kursi bija plaši apmeklēti un tajos ar interesi piedalījāmies arī mēs – Kāris Strazdiņš un Aiva Siliņa- Pļaviņu Mūzikas skolas flautas spēles pedagogi.

Aiva Siliņa, Pļaviņu Mūzikas skolas flautas spēles skolotāja

Komentāri ir slēgti.