Dec 26, 2019 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiMācību ekskursija Latvijas Nacionālajā Operas un Baleta teātrī

Mācību ekskursija Latvijas Nacionālajā Operas un Baleta teātrī

        Noslēdzies 2019./20.mācību gada 1.semestris. Tuvākā un tālākā apkārtnē iztālēm pamanāmas gaismu virtenēm rotātas namu fasādes, ar skanīgiem koncertiem iedegtas pilsētu un novadu egles, izskan Adventa laika koncerti un pavisam drīz arī gadu mija būs klāt.

     Pļaviņu Mūzikas skolas vecāko klašu audzēkņi kopā ar saviem pedagogiem 1.semestra noslēgumā piedzīvoja aizraujošu Ziemassvētku stāstu – Pētera Čaikovska baletu ,,Riekstkodis” divos cēlienos Latvijas Nacionālajā Operas un Baleta teātrī.

      Daudzu pasaules baleta trupu gada nogales repertuārs mūsdienās nav iedomājams bez šī darba.  Pētera Čaikovska baleta „Riekstkodis” savu pirmizrādi piedzīvoja Sanktpēterburgas Marijas teātrī 1892. gada 18. decembrī un vairāk kā gadsimtu līdz šim laikam ir apmeklētākais, iemīļotākais, populārākais balets pasaulē. Šis balets visus aizrauj ar vēstījumu par kādu Ziemassvētku nakti, kad zemi apciemo brīnumi, piedzimst un gaiša pareģojuma spēku iegūst kādas jaunas meitenes Ziemassvētku sapnis. Latvijas Nacionālās operas un baleta radošā komanda horeogrāfa inscenētāja  Aivara Leimaņa, diriģentu Farhada Stades un Mārtiņa Ozoliņa, scenogrāfa un kostīmu mākslinieka Aleksandra Vasiļjeva vadībā ar  izteiksmīgu deju, krāšņiem tērpiem, gaismas efektiem un brīnišķīgu mūziku uzbūra pasakainu gaisotni, kurā nakts pustumsā zūd skaidrās robežas starp piedzīvoto un nosapņoto, starp cilvēku un lietu pasauli. Pāri visam klātesošs un jūtams visbrīnumainākais spēks – mīlestība.

         Mācību ekskursija skolēniem deva  ne tikai pozitīvas emocijas un svētku prieku, bet arī ļāva vairāk ieklausīties un iedziļināties mākslinieku dzīvajā izpildījumā, aktiermeistarībā, režijā. Iespējams, ka tieši šajā dienā kādam Pļaviņu Mūzikas skolas skolēnam radās sapnis padziļināti un vēl mērķtiecīgāk turpināt mūzikas studijas, lai pēc gadiem arī varētu uzstāties uz Latvijas Nacionālās Operas un Baleta skatuves.

       Pļaviņu Mūzikas skolas solfedžo un mūzikas literatūras skolotāja Maija Kīne

Komentāri ir slēgti.