Jan 28, 2020 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiXXV Latvijas mūzikas skolu audzēkņu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss

XXV Latvijas mūzikas skolu audzēkņu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss

       No 23.-26.janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XXV Latvijas mūzikas skolu audzēkņu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss. Šajā gadā konkurss bija veltīts izcilā vācu komponista Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai, tāpēc arī konkursa obligāto skaņdarbu sarakstā bija šī komponista skaņdarbi, bet otrs atskaņojamais skaņdarbs bija brīvas izvēles.

       Konkursa mērķis ir  sekmēt jauniešu interesi par mūziku un muzicēšanu orķestrī, kā arī dot iespēju labākajiem konkursa dalībniekiem piedalīties Latvijas Jauniešu pūtēju orķestra 2020.gada vasaras projektā – Starptautiskajā jauniešu pūtēju orķestru konkursā vai festivālā. Visiem konkursa dalībniekiem tiek  piedāvāta iespēja  papildināt savu individuālo meistarību Latvijas mūzikas skolu audzēkņu radošajā nometnē Plus šī gada vasarā.

            Konkursā piedalījās vairāk nekā 180 jaunie mūziķi no 50  Latvijas mūzikas skolām un mūzikas vidusskolām.

          Šajā konkursā piedalījās arī Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņi –  5.eifonija klases audzēknis Edgars Osipausks (koncertmeistare Sarmīte Ambaine), 6.flautas klases audzēkne Simona Lindenberga (koncertmeistare Sigita Vilkaplātere) un 6.saksofona klases audzēkne Samanta Jansone (koncertmeistare Sigita Vilkaplātere). Visus audzēkņu konkursam sagatavoja skolotājs Kārlis Strazdiņš.

            Konkursa dalībnieku sniegumu konkursā vērtēja kompetenta starptautiska žūrija 100 punktu sistēmā.

         Katrs konkursa dalībnieks par savu sniegumu konkursā saņēma Sertifikātu ar iegūto punktu skaitu – Edgars Osipausks ieguva 66,5 punktus, Simona Lindenberga 71 punktu, bet Samanta Jansone 83 punktus un 3.vietu konkursā.

      Lai saņemtu savu Diplomu par iegūto 3. vietu, Samanta Jansone kopā ar savu skolotāju Kārli Strazdiņu piedalīsies Konkursa noslēguma koncertā „ Bravo – bravisssimo” un Laureātu apbalvošanā Latvijas Universitātes Lielajā Aulā 2020.gada 1.martā.

            Lepojamies ar Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņu labo sniegumu konkursā.

     Paldies pūšaminstrumentu spēles skolotājam Kārlim Strazdiņam par kvalitatīvu audzēkņu sagatavošanu konkursam, kā arī koncertmeistarēm par ieguldīto darbu. Paldies audzēkņu vecākiem par atbalstu!

            Sigita Vilkaplātere, Pļaviņu Mūzikas skolas koncertmeistare

Komentāri ir slēgti.