Sep 4, 2020 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiKoncertprogramma “Kopā ar tango!” Pļaviņās

Koncertprogramma “Kopā ar tango!” Pļaviņās

             Kamermūzikas dienas Pļaviņās jau astoto gadu tradicionāli norisinās oktobra mēnesī. Šī muzikālā notikuma idejas autori ir Pļaviņu Mūzikas skolas pedagogi. Jautāsiet – kāds pārsteigums jūs sagaida šajā gadā? Šogad piedāvājam iepazīt stīgu instrumentu un akordeona muzikālo krāsu paleti. Ciemos esam aicinājuši Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvintetu un akordeona spēles virtuozu Artūru Noviku ar koncertprogrammu “Kopā ar tango!”.

      Tango mūzikas programmas idejas autors un iniciators Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolnieks Raimonds Melderis saka: “Tango visupirms ir deja – intīma un kaislīga. Argentīniešu komponists Astors Pjacolla (Astor Piazzolla) pacēla tango jaunā koncertžanra līmenī, kas pazīstams kā Tango Nuevo jeb jaunais tango. A. Pjacollas “Četri gadalaiki” ir ļoti populārs skaņdarbs, šoreiz mēs to izpildīsim savā versijā”.

                        Koncertprogrammu papildinās pirmatskaņojumi – itāļu džeza akordeonista Fausto Bekalosi opuss Tangamente, kā arī Kārļa Lāča “Latvju tango”.  Uz skatuves kāps izcils mūziķu sastāvs – akordeonists Artūrs Noviks, vijolnieki Sandis Šteinbergs, Raimonds Melderis, čellists Ainārs Paukšēns, kontrabasists Raivo Ozols un altists – pļaviņietis Arigo Štrāls.

       Šī koncertprogramma ir muzikāls turpinājums Lielajā ģildē un festivālā “LNSO vasarnīca” īstenotajai tango mūzikas programmai “Pjacolla un Galjāno”, kas guva lielu publikas atsaucību.

            Tiekamies 2. oktobrī plkst. 18.00 Pļaviņu novada Kultūras centrā. Ieeja koncertā – bez maksas.

Projektu “Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2020” atbalsta:

 

 

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore      

Komentāri ir slēgti.