Mai 12, 2021 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiAkcija Mūzikas skolas audzēkņiem “Sagaidi vasaru ar tautas dziesmu!”

Akcija Mūzikas skolas audzēkņiem “Sagaidi vasaru ar tautas dziesmu!”

                     Vēl tikai nieka divas nedēļas un klāt ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks! Šo mācību gadu noslēdzot, Pļaviņu Mūzikas skolas skolotāji  audzēkņus aicina piedalīties radošā, muzikālā akcijā “Sagaidi vasaru ar tautas dziesmu!”.

             Akcijas mērķis – attīstīt Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņu radošās prasmes un atklāt jaunus talantus. Piedalīties akcijā aicināts ikviens mūsu skolas audzēknis. Labākie latviešu tautas dziesmu atskaņotāji saņems balvas!

           Kas jādara, lai kļūtu par akcijas “Sagaidi vasaru ar tautas dziesmu!” dalībnieku? Līdz 10. jūnijam savam specialitātes skolotājam WhatsApp jānosūta sagatavots video ieraksts ar paša izvēlētu latviešu tautas dziesmu. Video jābūt filmētam dabā, kādā skaistā, ainaviskā vietā. Izvēlēto tautas dziesmu savā interpretācijā var atskaņot uz sava izvēlētā mūzikas instrumenta vai nodziedāt, spēlējot pavadījumu. Variantu ir ļoti daudz! Ko nozīmē sarežģītais vārds “interpretācija”?  Pavisam vienkārši – savs atskaņošanas stils, maniere.

           Mēs visi ļoti, ļoti gaidām vasaru! Kā to pievilināt? Atklāšu noslēpumu – vasaru iespējams pievilināt muzicējot, dziedot un spēlējot latviešu tautas dziesmas, ārā no dzīvokļiem un mājām, pie dabas! Tātad, ņemam savu izvēlēto mūzikas instrumentu, piemēram, flautu, saksofonu vai akordeonu un dodamies muzicēt dabā. Pianistiem izņēmuma kārtā ļauts akcijā piedalīties muzicējot savās mājās, jo visiem, gan lieliem, gan maziem zināms, ka klavieres nav flauta! To futrālī neieliksi un līdzi uz Mūzikas skolas stundu nepaņemsi. Ja tautas dziesmas izvēlē nepieciešams padoms, Mūzikas skolas skolotāji ar prieku palīdzēs! Sagaidīsim  vasaru visi kopā ar latviešu tautas dziesmām! Lai skaisti skan Pļaviņās!

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

 

Komentāri ir slēgti.